Pierwszy raz

Witaj na moim blogu i bardzo się cieszę, że czytasz tę stronę. O czym jest to strona? Nazwa mówi sama za siebie, to blog o blogowych biznesach. Masz firmę i zastanawiasz się w jaki sposób rozwinąć komunikację ze swoimi klientami? A może nie masz firmy i nie masz zamiaru jej zakładać, ale chciałbyś zarobić trochę pieniędzy dzięki blogowaniu?

Tutaj znajdziesz wszystko z czym musisz się zapoznać by stworzyć blog i zacząć dzięki niemu zarabiać. Na tej podstronie poprowadzę Ciebie krok po kroku przez ten serwis, ponieważ zdaję sobie sprawę, że struktura bloga charakteryzuje się fragmentarycznością przez co trudno jest ogarnąć wszystko od razu. Jest to więc podstrona dla nowych użytkowników jak i internautów, którzy pierwszy raz stykają się z tematem.

Dlaczego więc warto założyć blog?

Na blogu znajduje się wiele wpisów, co sprawia, że szansa, że ktoś wejdzie na stronę jest dużo większa niż gdybyś posiadał stronę z kilkoma podstronami. Po drugie dzięki blogowaniu budujesz zaangażowaną społeczność, stajesz się ekspertem w danym temacie, stajesz się rozpoznawalny w gronie czytelników.

W tym artykule szerzej omawiam tę kwestię

O czym tworzyć blogowe wpisy?

Jeśli jesteś już zdecydowany na stworzenie bloga, to przyszła kolej na opracowanie strategii biznesowej. Musisz zdecydować czego będzie dotyczyć blog, o czym pisać. Poniżej znajdziesz artykuły, które w tym powinny Ci pomóc.

Pomysł na ebiznes

Jak zarabiać w internecie na blogu?

Podjąłeś decyzję o zakładaniu bloga, wiesz już o czym chcesz pisać, na jakiej niszy się skupić, to poznaj teraz w jaki sposób możesz na tym zarobić w artykule:

Siedem sposóbów na jak zarabiać na blogu

Narzędzia do stworzenia bloga

Istnieje wiele platform blogowych takich jak blogspot, onet, wp, jednak jeśli interesują Ciebie, a powinny, profesjonalne rozwiązania, to koniecznie zainteresuj się skryptem zarządzania treścią CMS WordPress. Jest to skrypt typowo blogowy, ale wykorzystywany jest także dla wielu innych dziedzin ecommerce. Być może zdziwi Ciebie to, ale większość stron internetowych, które na co dzień przeglądasz, nawet sklepowych, oparta jest właśnie o ten system, dlatego warto z niego korzystać. Tematowi wordpressa dla zastosowań blogowych i biznesowych szczególnie się tutaj przyglądam, dlatego zachęcam Ciebie do odwiedzania kategorii:

WordPress

Po za tym tworzę kursy, w których wordpress omawiany jest w kontekście blogowym i ecoomerce. I tak dzięki WordPressowi w praktyce od podstaw dowiesz się jak takiego bloga postawić i nim zarządzać. Z kolei kurs o pozycjonowaniu stron, czyli o tym jak zdobywać wyskie pozycje w rankingach google i zdobywać dzięki temu wielu czytelników z internetów również omówiony jest na konkretnych przykładach w kontekście wykorzystania wordpressa.

Tak więc wejdź na stronę szkolenia wordpress i zapoznaj się z ofertą kursów on-line. Szkolenia układam w sposób chronologiczny, tzn. warto zapoznać się z pierwszym szkoleniem wordpress od podstaw, po to, by w dalszej kolejności móc zainteresować się pozycjonowaniem itd.

Życzę wytrwałego blogowania i zdobywania cennych umiejętności 🙂

 

Ciekawy content? Podziel się już terazShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest

3 Comments

  1. Jestem na etapie rozmyślania nad tym, czego mógłby dotyczyć mój blog. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie jeśli nie mam jeszcze pomysłu ale czuję taką wewnętrzną potrzebę. Tekst na pewno mi się przyda. Dziękuję za wpis

  2. Ja mam taki problem, że jest zapał, pomysł, a potem mijają tygodnie i kiedy widzę, że nikt mnie nie odwiedza, to się zniechęcam i zaprzestaję. Wiem, że to błąd, ale co mam zrobić.. 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czemu służy to pytanie?