Jak wstawić facebooka na stronę i google plus

Media społecznościowe na stronieIntegrując stronę internetową z mediami społecznościowymi otrzymujemy konkretne korzyści. Po pierwsze dajemy innym znać, że jesteśmy w social mediach, co sprawia, że czytelnicy, których zainteresuje nasza treść mają szansę stać się fanami strony. Pokazujemy w ten sposób również, że strona żyje i coś na niej się dzieje. A to wszystko jest tzw. dowodem społecznym i za pomocą social tworzymy internetowy PR, który jest ważny do tworzenia wizerunku.

W tym wpisie pokażę jak wstawić facebooka, oraz google plus na stronę internetową w postaci boxu, który umożliwia podgląd ostatnich wpisów

Jak wstawić facebooka na stronę?

Bardzo popularne są tzw. like Boxy. Aby wstawić taki like Box na stronę zaloguj się na swoje konto na facebooku a następnie przejdź do sekcji developers dla facebooka.

  1. Po prostu najlepiej kliknij w ten link https://developers.facebook.com/docs/plugins

2. Z zakładki po lewej wybierz Page Plugin

Jak wstawić LikeBox facebooka na strone

Kliknij w Page Plugin

 

 

Generowanie wyglądu like boxu

 

3. Wyświetli się okno z ustawieniami dla like boxa. Przewiń scrollem nieco niżej aż zobaczysz opcje ustawień.

4. W tym miejscu wprowadzasz adres strony na facebooku oraz podstawowe ustawienia takie jak szerokość, wysokość boxa oraz opcje związane z nagłówkiem.

5. Zejdź poniżej podglądu like boxa aż zobaczysz przycisk Get code. Kliknij w ten przycisk, otrzymasz 2 kody, które należy wkleić na stronę.

6. Najprostszy sposób na umieszczenie obu kodów na stronie, to umieszczenie ich w panelu bocznym, czyli sidebar. W tym celu zaloguj się do kokpitu wordpressa na swojej stronie. Kliknij kolejno Wygląd – Widgety. A następnie przeciągnij widget Tekst z lewej strony do sidebaru. 

Jak wstawić google plus na stronę?

Wyświetlenie google plus na stronie pozwala czytelnikom w łatwy sposób dodanie do obserwowanych. Wybierz z menu głównego w google plus ustawienia a następnie przejdź w zakładkę Dla twojej witryny. Zejdź poniżej okna do zakładki wtyczki do witryn. Wybierz wtyczkę Logo.

Jak wstawić google plus na strone

 

 

Kiedy znajdziesz się w zakładce Logo kliknij Dowiedz się więcej. Przejdziesz do google developers i tam znajdziesz możliwości ustawienia wyglądu Pod podglądem jest kod gotowy do wklejenia na stronę np. w panelu bocznym. Proces dodawania kodu opisałem wyżej na przykładzie facebooka.

Dodawanie google plus na strone

 

Dopiero niedawno przekonałem się do social mediów i traktuję je przede wszystkim jako sposób na wymianę ciekawych informacji nie tylko związanych z tym, co dzieje się na mojej stronie lecz ogólnie z tym co się dzieje w branży, co sprawia, że moje profile zawierają ciekawe doniesienia z innych blogów. Dlatego zachęcam Ciebie do obserwowania mnie w social. Znajdziesz tam więcej aktualności niż na stronie 🙂

 

 

Ciekawy content? Podziel się już terazShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest

About

Pasjonat marketingu internetowego i wordpressa. Interesuje się typografią, projektowaniem publikacji, psychologią, zasobami ludzkimi. Jego celem jest inspirowanie po to, by sprawić by inni spojrzeli na swoje sprawy z różnych perspektyw.

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Czemu służy to pytanie?