Jak zrobić unikalną ikonę wpisu na bloga

Jak zrobić grafikę na bloga

Jak zrobić grafikę na blogaWartościowa treść na blogu to tak na prawdę nie tylko tekst, ale także to, co tekstu dotyczy. W tym artykule pokażę za pomocą darmowych materiałów i darmowych programów graficznych jak zrobić profesjonalną grafikę na blogi wordpress na przykładzie ikony wpisu, która znajduje się obok wpisu na stronie głównej i zachęca do przeczytania całego artykułu.

Pomysł na ikonę wpisu

Ikona wpisu, to grafika zazwyczaj o wymiarach 150×150, która znajduje się obok wpisu. Powinna zatem być kwintesencją tego czego dotyczy wpis i zachęcać do przeczytania całego artykułu tak jak ciekawy tytuł.

Za motyw główny grafiki może posłużyć temat artykułu np. jeśli jest to wpis o jakiejś wtyczce do wordpressa za ilustrację do niego posłuży screan konfiguracji tej wtyczki tak jak w przypadku artykułu: pozycjonowanie podstron. Wystarczy zrobić screan ekranu komputera (wcisnąć na klawiaturze przycisk printScript – zazwyczaj trzeci od końca po prawej stronie klawiatury) a następnie poddać go kadrowaniu i ostatecznej obróbce, która pozwoliła pochylić obrazek i nadać dzięki temu dynamicznego wyglądu. W przypadku ikony wpisu dla tego artykułu posłużył obrazek zaczerpnięty ze strony stock.xchng z wizerunkiem zielonego ludzika z napisem blog.

Jak uzupełnić grafikę na bloga o zabiegi stylizacyjne

No dobrze, powiedziałem jak to zrobić, ale nie każdy może orientować się o co chodzi dlatego pokażę teraz kolejne kroki. Jeśli przechwyciliśmy już grafikę za pomocą screanu lub pobrania grafiki ze strony z darmową grafiką warto także poddać tę grafikę prostym zabiegom stylizacyjnym dzięki czemu nasza grafika stanie się unikalna. W przypadku screanu wtyczki wystarczyło wklejenie jej do prostego programu Paint a następnie za pomocą opcji obraz – rozciąganie i pochylanie trzeba było pochylić w poziomie obrazek o kilkanaście stopni, by uzyskać dynamiczny efekt. ikona wpisu wordpress

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadbaj o kompozycję

Nie jest to wprawdzie kurs dla grafików komputerowych, ale chciałem nieco nadmienić na temat kompozycji. Na potrzeby tego wpisu powiem tylko, że kompozycja może być symetryczna lub asymetryczna. Pozioma lub pionowa a nawet ukośna

jak zrobic ikone wpisu

Rysunki obok przedstawiają metody rozmieszczenia grafiki. Pierwszy znany z fotografii trójpodział polega na tym, że przecinające się punkty są punktami mocnymi i umieszczenie na nich najważniejszego motywu daje dobre rezultaty. Po za tym rozmieszczając interesujący nas motyw na linii poziomej lub pionowej także jest dobrą zasadą kompozycyjną z której warto korzystać. Kompozycja wzdłuż linii prostych jest statyczna i spokojna natomiast kompozycja ukośna pokazana obok jest dynamiczna.

Teraz chyba już nie trudno odgadnąć która ikona wpisu ma określoną kompozycję. Screan wtyczki został pochylony o kilkanaście stopni dlatego skomponowany jest on ukośnie. W przypadku ikony wpisu dla tego artykułu z zielono-fioletowym motywem jest statyczna gdyż dominują linie poziome.

Jak wstawić ikonę wpisu na bloga

Aby grafika wyświetlała się obok zajawki artykułu na stronie głównej trzeba ustawić ją jako ikonę wpisu. Po kliknięciu we wpisie w medium należy dodać grafikę a w wyświetlonym edytorze kliknąć dodatkowo użyj jako ikony wpisu.Jak wstawić ikony wpisu w blogi wordpress

Podsumowanie

Mam nadzieję, że mój wpis zainspirował Ciebie do tworzenia oryginalnych ikon wpisu, które nie tylko będą estetyczne ale i funkcjonalne. A Tobie jak idzie tworzenia własnych grafik?

Ciekawy content? Podziel się już terazShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest

About

Pasjonat marketingu internetowego i wordpressa. Interesuje się typografią, projektowaniem publikacji, psychologią, zasobami ludzkimi. Jego celem jest inspirowanie po to, by sprawić by inni spojrzeli na swoje sprawy z różnych perspektyw.

6 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Czemu służy to pytanie?